Otevřeme rozpočet pro plynulejší dopravu

9.
Ing. Petr Čech

asistent auditora, Ostrava-Jih

Narodil jsem se v Ostravě v roce 1979. První léta života jsem bydlel na Slezské Ostravě a poté se s rodiči přestěhoval do nově vznikajících panelových domů v Ostravě-Zábřehu.

Vystudoval jsem Ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, a to obor systémové inženýrství a informatika. Volba daného oboru z velké části předurčila i mé profesní nasměrování.

Již v dobách studia vysoké školy jsem se zapojil do pracovního procesu v rodinné společnosti, která se specializuje na statutární audit, daňové poradenství a účetnictví. Já sám se věnuji převážně oblasti auditu, a to nejen komerčním subjektům, ale také příspěvkovým organizacím apod. Právě obor vystudovaný na vysoké škole mi pomáhá nahlížet na problematiku auditu, potažmo kontroly, nejen z pohledu účetnictví, ale také celkového systémového uspořádání procesů daného subjektu.

Kandidovat jsem se rozhodl po nabídce krajského předsedy hnutí STAN Mgr. Jiřího Jurečka a samozřejmě po představení určitých vizí, kam by chtěli, aby komunální politika Ostravy–Jih a Ostravy jako celku směřovala. Je stále mnoho oblastí, které by mohly dojít určitého zlepšení, a toto může být jedna z cest, jak toho docílit. Zkušenosti starostů na komunální úrovni jsou k nezaplacení a je důležité jich využít.

Máme klíče k dostupným zdravotním službám