Napsali o nás v Deníku

Starostové z Ostravy: do voleb spolu, aby obvody konečně byly slyšet, tady jsou

V množství spočívá síla. Patrně i tímto heslem se řídí ostravští politici, mnohdy stávající vládci obvodních radnic, kteří v unikátním projektu spojili své síly a pod vlajkou Starostové pro Ostravu půjdou do podzimních komunálních voleb společně. Obvody tak konečně mají být slyšet.

Chtěli by získat až dvanáct procent všech hlasů a zapojit se do řízení v rozhodovacích procesech města. „Ve spolupráci a různých formách budeme kandidovat jak na magistrát, tak i v osmnácti ze třiadvaceti městských obvodů Ostravy. Podařilo se nám sestavit velmi silnou a samostatnou kandidátku,“ komentuje uskupení jeho lídr pro podzimní volby Jiří Jureček.

V jeho řadách se nachází hned deset současných starostů městských částí a dva bývalí starostové, devět místostarostů, ale i další významné osobnosti napříč kulturně-společenským životem v Ostravě. V první sedmičce na kandidátce voliči naleznou výhradně starosty – Patrika Hujduse (Mariánské Hory a Hulváky), Tomáše Lefnera (Nová Ves), Aleše Boháče (Radvanice a Bartovice), Tomáše Výtiska (Krásné Pole), Pavla Bochniu (Polanka nad Odrou) a Mojmíra Krejčíčka (Stará Bělá).

Historický okamžik?
„Nebylo zvykem, že by se čelní představitelé obvodů spojili dohromady, aby pomohli městu a vytvořili společnou sebevědomou a silnou kandidátku do zastupitelstva města. Nám se to podařilo. Všichni napříč politickými uskupeními se spojili a domluvili se. Našim voličům máme co nabídnout, dobře víme, co naše občany trápí. Je to historický okamžik!“ zdvihá prapor Starostů pro Ostravu dvojka na kandidátce Patrik Hujdus…

Celý článek čtěte na stránkách Deníku.

Převzato ze stránek moravskoslezsky.denik.cz – Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/volby-2022-komunalni/starostove-z-ostravy-do-voleb-spolu-aby-obvody-konecne-byly-slyset-tady-jsou.html